Real Estate News

پنج نکته مهم قابل کنترل برای فروش موفق خانه در تورونتو،

 

پنج نکته مهم قابل کنترل برای فروش موفق  خانه  در تورونتو،

نکاتی که دانستن آن به مالکان و فروشندگان املاک کمک  می کند فروش بهتری داشته باشید.

هم زمان با شروع فصل بهار و متعادل شدن هوا ، طبیعت دل انگیز کانادا نفس تازه ای می کشد دراین فصل زیبا جابجایی ها، خرید و فروش املاک نیز فصل جدیدی را تجربه می کند. با توجه به تغییر قوانین معاملات مسکن از از آوریل 2017 در استان انتاریو،  نوع خرید و فروش املاک و اولویت های خریدار ها تا حدودی عوض شده است، به عنوان مثال  خرید خانه های قدیمی که  صرفا براساس لات سایز و متراژ و اندازه زمین بود  با توجه به سخت گیری های  تسهیلات  دهندگان  در ارزیابی ملک  ومورگیج ، نوع بنا و وضعیت  داخلی ساختمان ازاهمیت بیشتری پیدا کرده ، بنابراین  در این بازار فعالیت های متناسب با ذایقه خریداران و وام دهندگان  اولویت پیدا می کند. در این نوشته نکاتی را برای فروش خانه بیان می کنیم  که در اختیار شما هست و شما 100% به آن کنترل دارید .

1-    زیبا سازی منظره بیرون خانه ،

منظره بیرون خانه اولین چیزی هست که یک خریدار می بیند، شامل  دو بخش هست یک بخش مربوط به خود ساختمان هست مثل نمای خانه ، پنجره ها و ورودی خانه ، گاراژ و ..و یک بخش محوطه ساختمان هست مثل جدول جلوی خانه ، فضای پارکینگ، درخت ها، فضای سبز، فنس و غیره

این بخش اهمیت زیادی دارد چون خیلی ارز مشتریان در ابتدا از طریق فضای مجازی جستجو را شروع می کنند چنانچه منظره و شکل خانه و نمای بیرونی خانه مورد آنها را جذب نکند بدون اینکه داخل را ببیند یا بخواهند خانه را ببیند از دیدن خانه صرف نظر می کنند. در این بخش صرف نظر از اینکه بخواهید نما را عوض کنید می توانید منظره بیرونی یا محوطه خانه را عوض کنید و مرتب نگه دارید، درخت ها هرس شده باشند، چمن مرتب باشد، جدول و سنگ فرش یا آسفالت پارکینک  بازسازی و تعمیر شده باشد.ناودان ها  پنجره ها تمیز شده باشد خلاصه  طوری باشد که بیانگر نگهداری مناسب از خانه باشد. خانه خود را دوست داشته باشید مردم دوست دارند ملکی را بخرند که دوست داشته شده باشد و تمیز نگهداری شده باشد.

.

2-    اول فروش بعد خرید و یا خرید به شرط فروش

با توجه  تعییرات عمده در وضعیت فعلی بازارمسکن که فروش با چالشهای بیشتری نسبت به خرید مواجه هست .پیشنها د می شود اول بفروشید بعد خرید انجام دهید و یا خرید  مشروط انجام دهید به عبارتی خرید خود را منوط به فروش خانه خود نمایید تا درصورت نهایی نشدن فروش خانه خودتان، شما بتوانید ودیعه خود را باز پس بگیرید . به هر حال این موضوع شامل نکات مهم خاص خودش هست باید با مشاوره  به مشاور خود با دقت بیشتری انجام شود

 

3-    قبل از جابجایی و خرید و فروش وضعیت وام خود را تعیین نمایید اطمینان حاصل کنید با قوانین جدید آیا می توانید همان میزان مورگیج دریافت کنید،وضعیت اعتبار شما چطور هست، آیا مورگیج شما قابل انتقال هست، ایا ملک جدید قابلیت  وام گرفتن را دارد.

4-    پیش بینی لازم برای پرهیز از فروش اجباری

برای پرهیز از فروش اجباری ملک ، حتما از ارزیابی ملک برای تمدید مورگیج  قبل از سررسید مورگیج اطمینان حاصل کنید. یکی از مشکلات فعلی برای فروشندگان خانه وجود دارد ، عدم امکان تمدید مورگیج بویژه مورگیج دوم هست. این موضوع به دلیل کاهش قیمت ها و شرایط مورگیج صورت گرفته است زیرا زمانیکه قیمت ها رو به رشد بوده ، میزان قابل توجهی وام بصورت ریفایناس یا مورگیچ دوم دریافت شده و این مبلغ به میزان بدهی وام مسکن افزوده شده است. متاسفانه در زمان سررسید با توجه به کاهش قابل توجه قیمت ملک  ارزیاب و کارشناس بانک  قانع به ارزیابی  به قیمت قبلی نمی شود و قیمت پایین تری را ارزیابی می کند و به تبع آن بانک ها  از اعطایی تسهیلات خودداری می کنند این موضوع موجب فروش اجباری ملک می شود طبیعتا  در زمان فروش اجباری به جهت کمبود وقت دستیابی به قیمت مورد علاقه فروشنده همیشه مقدور نیست، ینابراین برای پرهیز از فروش اجباری از وضعیت  قیمت خانه خود آگاه باشید  تا آمادگی فروش بهتری داشته باشید. 

 

5-    کار را به کاردان بسپارید

برای فروش خانه خود از مشاورآگاه به منطقه و اقتصاد کمک بگیرید، کسیکه بازار را می شناسد،  دلسوز و امین باشد و مدیریت بلد باشد، فنون مذاکره و ارتباطات را بلد باشد تا در زمان مشکل ، اعم از مورگیج ، کلوزینگ، جابجایی،تغییرات قرارداد با اعتماد و با انگیزه و انرژی  کار را تمام کند، آمار ها نشان می دهد  تمام کسانیکه نفع زیاد برده اند از مشاور آگاه بهره مند بودند،  و تقریبا اکثر کسانیکه تلاش می کنند خودشان بفروشند، فروش موفقی نداشته اند. تحقیقات خود را انجام دهید اما کار را به کاردان بسپارید.

تیم تخصصی ما با کمال میل آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما، ارزیابی و فروش ملک شما و راهنمایی کمک در تامین مالی و سرمایه گذاری بهتر  در تورونتو بزرگ می باشد.

 

امید مصطفوی، کارشناس ارشد  سرمایه گذاری املاک و مستغلات، تورنتو کانادا


www.omidmostafavi.com


Share this News

Share