Real Estate News

فرآیند سرمایه گذاری املاک و خرید و فروش مسکن در تورونتو، پرجاذبه ترین شهر کانادا

 

فرآیند سرمایه گذاری املاک و خرید و فروش مسکن در تورونتو، پرجاذبه ترین شهر کانادا

   نویسنده: امید مصطفوی،کارشناش ارشد مالی و سرمایه گذاری تورونتو کانادا دسامبر 2015

 

یکی از مشکلات و دغدغه عمده تازه واردین مسکن می باشد، اینکه کجا و در کدام منطقه زندگی کنند، چه مدت اجاره کنند، و کجا سرمایه گذاری کنند،اینکه قوانین مالکیت و قوانین مالک و مستاجر چگونه است، چه میزان وام مسکن می توانند دریافت کنند، و پروسه خرید به شکل است؟ و از همه مهمتر بازده سرمایه گذاری و ارزش افزوده اقتصادی چه میزان هست .

  در این قسمت مختصری به نحوه کار اشاره می کنیم و درباره قوانین اجاره در مقاله ای جداگانه در همین وب سایت قبلا اشاره شده است که اطلاعات مربوط به آن یکی از اساسی ترین نیازهای جامعه نیز می باشد  همچنین برای کسانیکه قصد مهاجرت به کانادا را دارد می تواند سودمند باشد.

 با توجه به اینکه سالانه قریب 250 هزار نفر مهاجرین جدید وارد کشورکانادا می شود، حجم معاملات و سرمایه گذاری در بخش مسکن خیلی با لا هست، مهاجران چینی، هندی، و کشورهای مختلف دنیا.

 در بخش مسکن ایرانیان به عنوان پنجمین گروه مهاجران بعد از چین  و هند و بیشترین نقش را دارند

 معمولا بخش عمده ای ازمبلغ خرید خانه ها بصورت وام رهنی می باشد، برای خریداران بار اول در صورت اشتغال 90 تا 95 درصد ارزش مسکن وام داده می شود. مشروط به اینکه شغل و در آمد مکفی برای پوشش اقساط ماهانه وام باشد. نیازی به سه ضامن، و تشریفات طولانی مثل ایران ندارد کافی هست اعتبار خوب، شغل و یک کارگذار تسهیلا بانکی آگاه داشته باشید.(برای تازه واردین حتی با سه ماه سابقه کار در یک شرکت نیز انچام می شود)  

 کارگذاران مسکن در کانادا نقش عمده ای در معاملات این صنعت دارند، معمولا با انتخاب یک نفر مشاور املاک و با انعقاد قرارداد جهت خرید و فروش،کلیه فرایند معامله از طریق آنان انجام می شود، مبلغ ودیعه یا سپرده نزد کارگذار فروشنده تا پایان معامله در حساب امین نگهداری می شودو یا در حساب وکیل فروشنده،کلیه کارهای اسنادی توسط وکلای مربوط به طرفین بصورت الکترونیکی انجام می شود.عموما در هیج یک از مراحل خرید، فروشنده و خریدار همدیگر را نمی بینند بلکه نمایندگان تخصصی آنان کارها را به نمایندگی انجام می دهند.

 به این ترتیب با پسندیدن یک ملک باید برای خرید آن توسط کارگذاران مسکن پیشنهاد خرید( آفر) تنظیم شود که در آن مبلغ مورد معامه، میزان سپرده، تاریخ انتقال سندو غیره درج شده است وپس از امضا توسط خریدار،وتعیین مهلت اظهار نظر فروشنده، خریدار متعهد و قرارداد برایش الزام آور است که در نهایت با تایید فروشنده، قرارداداز طرف فروشنده نیاز الزام آور و نهایی می شود، به دنبال آن معمولا 24 ساعت فرصت برای تحویل میلغ سپرده در نظر گرفته می شود.

 در سال جاری نیز قیمت خانه ها به سرعت در حال افزایش هست ، تقریبا خریداران بیشتراز فروشندگان هستند و با توجه به اینکه اکثر مهاجران پرجاذبه ترین شهر کانادا یعنی تورونتو را برای زندگی بر می گزینند، این امر یکی از اصلی ترین دلایل  فزونی قیمت  ها است .

 به لحاظ منطقه جغرافیایی ایرانیان در بهترین مناطق شهر تورونتو زندگی می کنند، منطقه ویلودل یکی از معروفترین و البته گران آن هست که ایرانیان تمایل زیادی به اقامت در این محل ها را دارند و بعد از آن ریچموند هیل که بخش بیشتری از جمعیت ایرانیان را به خود اختصاص داده، از همین حوزه نماینده ایرانی پارلمان و وزیر علوم نیز انتخاب شده است

 خانه ها بصورت ویلایی می باشد که در این ارتباط بصورت کامل طی مقاله ای در همین وب سایت توضیح داده شده است، در سال گذشته قیمت یک خانه بانگالو در منطقه یانگ و فینج و ویلودل  بیش از 25 درصد افزایش یافته است. و آپارتمان از حدود 300 هزار به بالا و بطور متوسط حدود 400 تا 450 هزار دلاربرای آپارتمان نسبتا شیک و تمیز دو خوابه می باشد.معمولا آپارتمان ها دارای کلیه امکانات رفاهی می باشند.

 به هرحال پارامترهای مختلفی در باره قیمت، و شرایط خرید وجود دارد  حتما می بایست در هنگام خرید توجه داشت، شرایط معاملات بصورت کامل با معاملات ایران متفاوت هست و خریداران می بایست به این موضوع توجه نمایند، مثلا اینکه آیا قیمت خرید شمال لوازم خانگی موجود نیز هست یا خیر؟ دکوراسیون اضافیو اقلام قابل حمل موجود شامل هست یا خیر یا این در ملک حق ارتفاقی، یا موضوعات مشاع و مشترک مشخص باشد، یا اینکه ملک قبلا برای کاشت ماری جوآنا یا سایر موراد غیر قانونی استفاده نشده باشد.اگر شما هم قصد خرید، سرمایه گذاری و اقامت در کانادا را دارید با آگاهی بیشتری اقدام نمایید، با این مختصر تلاش کردیم اندکی شما را با نحوه معاملات اینجا آشنا کنیم ،با توجه به آشنایی که اینجانب با مسایل مهاجران دارم، با مسایل و موارد مختلفی بر می خوریم،به هرحال یقین دارم مهاجران شناخت نسبی دارند با این حال تجربیات ما به نیز به آنها کمک خواهد کرد، تا در تصمیم گیری آسوده تر باشند

 ممکن است نیازی نباشد که ملک خود را در ایران بفروشید و چه بسا که معاوضه صورت پذیرد. ما مشتریانی داریم که علاقه مند به سرمایه گذاری در ایران هستند.

 به وب سایت ما مراجعه نمایید وایمیل بزنید،و این مطالب را با دوستانان در میان بگذارید، کلیه اطلاعات خانه، میزان فروش منطقه ، نحوه محاسبات وام، همه و همه را می توانید با ثبت نام در وب سایت به رایگان استفاده نمایید.و از مزایای زندگی در پرچاذبه ترین شهر کانادا و حتی شمال آمریکا یعنی تورونتو استفاده نمایید

  

امید مصطفوی، تورونتو کانادا

 www.ommostafavi.com

 ommostafav@gmail.com

 

 omid mostafavi

 

Share this News

Share