Real Estate News

بازار مسکن در پرجاذبه ترین شهر کانادا، یعنی تورونتو در سال 2016

 

بازار مسکن در پرجاذبه ترین شهر کانادا، یعنی تورونتو

Toronto Real Estate market in 2016

 

آیا بازار مسکن و سرمایه گذاری در تورونتو در سال 2016 همچنان پر رونق خواهد بود؟ این سوال همه صاحبان املاک، سرمایه گذاران و خریداران خانه می باشد.

 

 بازار معاملات مسکن در سال گذشته در دو استان انتاریو با مجوریت تورونتو و بریتش کلمبیا با محوریت ونکوور رونق چشمگیری داشت  بطوریکه بازار خرید و فروش در پرجاذبه ترین شهر شمال آمریکا، یعنی تورونتو،رکورد شکست ، قیمت ها نیز درسال 2015 رشد فزاینده ای به خود گرفت که تقریبا بی سابقه بود در برحی مناطق بیش از بیست تا سی درصد رشد قیمت وجود داشت. به عنوان مثال حانه های مشابه در منطقه نورت یورک تورونتو در خیابانهای هورشام و بتی ان در ویلودل غربی که در ابتدای سال حدود 900 تا 850 هزار دلار معامله می شد در اواخر سال 2015 به1200 تا 1250هزاردلار و بیشتر رسید بسیاری از خانه ها در کمتر از هفنه فروخته شد. با این وجود بازار خرید و فروش همچنان گرم و معاملات سریع هست،

 

در برخی مناطق فعالیت بیشتر هم بود .منطقه ویلو دل(بویژه ویلودل شرقی) کماکان منطقه مورد علاقه ایرانیان هست اگرچه تعداد ساکنان در منطقه ریچموند هیل بیشتر هست اما منطقه ویلو دل را به جهاتی می توان به نیاوران تهران تشبیه کرد ، محیط خوب، مدارس خوب از جمله ارل هگ، دسترسی های خوب در شمال تورونتو این منطقه را برای ایرانیان  جذاب تر نموده است، خانه های بزرگ و زیبا و مناظر بی نظیر این شهر علاقه مندان زیادی را به خود جذب کرده است  اصولا فرهنگ ایرانیان نیز که برخاسته از جایگاه قدیم این کشور با فرهنگ غنی و تمدن بزرگ بوده است،زندگی در خانه های بزرگ و لوکس و محیط های خوب را نشانه می رود. رفته رفته مدل و معماری خانه ها نیز تغییر می کند، آرشیتک های ایرانی سبک های جدید و زیبایی که متناسب با فرهنگ ایرانی باشد را  در این کشور خلق کرده اند.

 

سوال این هست که آیا نرخ رشد صعودی در سال 2016  همچنان ادامه خواهد داشت، بازار مسکن در سال جاری چگونه خواهد بود؟ نرخ بهره بانکی چی می شود، اثرات تصمیم های اقتصادی دولت جوان لیبرال ها چه خواهد بود اینها سوالاتی هست که شاید پاسخش در اولین روز سال 2016 هنوز خیلی زود باشد و شاید انتطار نسبت رشد سال قبل را نباید داشت  ولی آنچه مسلم هست هیچ تغیری در روند تقاضا و مهاجرت پیش بینی نشده اگر سایر شاخصه های اقتصادی تغییرچشمگیری نداشته باشد کماکان تقاضای  تشنه خرید مسکن و خانه های زیبای ویلایی  باقی خواهد بود.  

 

امید مصطفوی تورونتو،کارشناس ارشد مالی و سرمایه گذاری املاک

 

اول ژانویه 2016 میلادی

 omid mostafavi

omidmostafavi.com

Share this News

Share